Kowiesy

Galeria Top

Biuletyn Informacji Publicznych

Wyszukiwarka

Wyszukaj na stronie

Kalendarz, Imieniny

Dzisiaj:
Piątek, 14.08.2020
Imieniny:
Alfreda, Euzebiusza, Maksymiliana

Menu główne

Treść strony

REALIZACJA PROJEKTU "Dobry start - lepsza przyszłość dzieci i młodzieży w Gminie Kowiesy"

 

 • Zajęcia badawcze na zajęciach uczniowie poznawali zagadnienia związane z analizą miareczkową, miareczkowaniem, badaniem właściwości fizycznych wody, stałumi składnikami wody, a także z zanieczyszczeniem wód oraz sposobami jej oczyszczania.
 • Koło muzyczne na zajęciach uczniowie poznali piosenki góralskie, rytm reggae w piosence, zasady tworzenia gam,skalę jańską, polski rock, zapoznały się z akordami F-dur, Fis-dur . Uczestnicy nauczyli się piosenek pt. „Przechyły”, „Morskie opowieści”, „Hej przyjaciele”, „Chodź przytul...”, „Anorchia” .
 • Terapia pedagogiczna - podczas zajęć odbywały się ćwiczenia rozwijające myślenie, kształtowanie umiejętności matematycznych oraz doskonalenie umiejętności czytania ze zrozumieniem.
 • Zajęcia z języka angielskiego - na zajęciach przeprowadzane są ćwiczenia w czytaniu tekstu ze zrozumieniem, ćwiczenia gramatyczne: czasy teraźniejsze i przeszłe, prowadzenia dialogów, poszerzenia słownictwa.
 •  Zajęcia wyrównawcze z matematyki na zajęciach uczniowie uzupełniali swoje braki w wiadomościach matematycznych, w zakresie: przekształcania wzorów, obliczania wg wzoru (prędkość, droga, czas), funkcji liniowej (tworzenie tabel, wykresów), rozwiązywania równań i nierówności, rozwiązywania zadań tekstowych, pomocy w odrabianiu pracy domowej.

 •  Zajęcia wyrównawcze z języka polskiego – na zajęciach uczniowie wykonywali ćwiczenia w formułowaniu tezy i argumentów, redagowania rozprawki, podania, ćwiczenia ortograficzne, części mowy i części zdania, redagowania zaproszeń, ogłoszeń i zawiadomienia.

 •  Zajęcia wyrównawcze z biologii na zajęciach uczniowie utrwalali swoje wiadomości n/t roślin zarodnikowych, okrytonasiennych, nagonasiennych, jak również wykonywali ćwiczenia z mikroskopowania.
 • Zajęcia wyrównawcze z geografii  na zajęciach uczestnicy rozwijali swoje umiejetyności w odczytywaniu map, wyznaczaniu kierunków w terenie orazokreślaniu współrzędnych geograficznych.   
 •  Zajęcia logopedyczne – na zajęciach prowadzono ćwiczenia usprawniające artykulację głosek, grup spółgłoskowych.

 •  Koło medialne – na zajęciach uczniowie nabywali wiedzę w zakresie przygotowywania się do wywiadu sporządania listy pytań, w redagowaniu recenzji, poznawaniu cech recenzji, typó informacji t.j. streszczenie, sprawozdanie oraz zabawy słowem: kalambury, szarady, rebusy.

 •  Doradztwo zawodowe – uczestnicy poznali zagadnienia na temat: moje wartości a wybór zawodu, praca w życiu człowieka a wybór zawodu, poznajemy zawody, moja przyszłość zawodowa, komunikacja interpersonalna, człowiek i jego potrzeby, społeczeństwo i jego funkcjonowanie- zawody.

Dane teleadresowe

URZĄD GMINY KOWIESY
Kowiesy 85
96-111 Kowiesy
NIP: 835-10-30-031   REGON: 000538171


GMINA KOWIESY
Kowiesy 85
96-111 Kowiesy
NIP: 836-18-32-418   REGON: 750148294

 

Bank Spółdzielczy Biała Rawska O/Kowiesy
nr konta: 83 9291 0001 0031 6000 2000 0160

tel. 46 8317026
fax  46 8317081
e-mail: urzad@kowiesy.pl

Czynne od poniedziałku do piątku
w godzinach 8.00 do 16.00

Godziny urzędowania

Jak do nas trafić

Copyright Urząd Gminy Kowiesy. Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Koronawirus