Kowiesy

Galeria Top

Biuletyn Informacji Publicznych

Wyszukiwarka

Wyszukaj na stronie

Kalendarz, Imieniny

Dzisiaj:
Poniedziałek, 21.09.2020
Imieniny:
Mateusza, Jonasza, Hipolita

Menu główne

Treść strony

  • WFOŚiGW w Łodzi

                                                  DZIEŃ ZIEMI  2008

 „Środowisko naturalne, a zdrowie człowieka – program edukacji ekologicznej w Gimnazjum w Jeruzalu”- to nazwa zadania realizowanego z udziałem uczniów z gimnazjum w Jeruzalu Strzybodze i Puszczy Mariańskiej.

Przedsięwzięcie zostało zrealizowane dzięki środkom finansowym z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.
Zadanie z zakresu edukacji ekologicznej zostało zorganizowane w dniu 30 maja i połączone z Dniem Ziemi.
Dzień przebiegał pod hasłem łączącym środowisko naturalne, ekologię i sport. Na początku uczniowie gimnazjum w Jeruzalu zaprezentowali część artystyczną p.t. „Ludzkość przed trybunałem”. Po artystycznym ujęciu zagadnienia przeprowadzono konkursy wiedzy n/t wody, gleby i powietrza. Rywalizowały między sobą reprezentacje trzech gimnazjów. Nagrodą dla najlepszych drużyn były książki o tematyce przyrodniczej. W przerwach między konkursami, podczas pracy jury dziewczęta zaprezentowały ciekawe układy taneczne, a chłopcy wykazali się niezwykłą sprawnością w tańcu nowoczesnym (Jumpstyle). Po konkursach można było przenieść się w atmosferę XVIII - wiecznej ojczyzny Szekspira i poznać „Toksyczną miłość” łączącą współczesną Julię i Romea. Toksyczną, bo bohaterowie oddychali złym powietrzem, pili zanieczyszczoną wodę. To wszystko ku przestrodze. Przeprowadzono również prezentację multimedialną n/t środowiska Bolimowskiego Parku Krajobrazowego. Po prezentacji przeprowadzono konkurs i wręczono nagrody ufundowane przez Dyrekcję BPK. Dalsza część Dnia Ziemi odbywała się na boisku, gdzie odbyły się rozgrywki sportowe. Równocześnie w namiotach ogrodowych odbywały się konkursy indywidualne: plastyczny, umysłowego łamania głowy, ekologiczny pokaz mody. Dzień zakończył się poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców. Zaproszeni uczniowie odjechali z Jeruzala z nagrodami, medalami, a także z upominkami w formie zestawów roślin ozdobnych.
Dzięki środkom z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi zakupiono dla Gimnazjum w Jeruzalu wiele cennych i potrzebnych pomocy dydaktycznych, m.in. urządzenia pomiarowe, plansze, atlasy, foliogramy, programy komputerowe, preparaty mikroskopowe, odczynniki chemiczne, które zostaną wykorzystane na lekcjach biologii, geografii, chemii. Ponadto zakupiono wiele książek, słowników, prenumeratę czasopism, które wzbogacą podręczne księgozbiory pracowni przedmiotowych. Przed Dniem Ziemi zakupiono wiele ciekawych krzewów ozdobnych, które posadzono na terenie przyszkolnym. Ustawiono też pojemniki na śmieci. Środki z WFOŚiGW w Łodzi pozwoliły na zakup wszystkich nagród, m.in. książek, piłek, medali, dyplomów, roślin.
 
 Oto jak przebiegał ten dzień w naszej szkole...
 
 

                     ZAPROSZENI GOŚCIE

 

 

  • "Sąd nad człowiekiem"-inscenizacja przygotowana przez uczniów klas III
  • Główny oskarżony- człowiek
  • Oskarżyciel wygłasza mowę
  • Konkurs wiedzy w kategorii: woda , gleba, powietrze, uczestnicy to uczniowie z gimnazjów w Strzybodze, Puszczy Mariańskiej i Jeruzala
  • Komisja konkursowa

następna strona »

Licznik odwiedzin

15858

Dane teleadresowe

URZĄD GMINY KOWIESY
Kowiesy 85
96-111 Kowiesy
NIP: 835-10-30-031   REGON: 000538171


GMINA KOWIESY
Kowiesy 85
96-111 Kowiesy
NIP: 836-18-32-418   REGON: 750148294

 

Bank Spółdzielczy Biała Rawska O/Kowiesy
nr konta: 83 9291 0001 0031 6000 2000 0160

tel. 46 8317026
fax  46 8317081
e-mail: urzad@kowiesy.pl

Czynne od poniedziałku do piątku
w godzinach 8.00 do 16.00

Godziny urzędowania

Jak do nas trafić

Copyright Urząd Gminy Kowiesy. Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Koronawirus