Kowiesy

Galeria Top

Biuletyn Informacji Publicznych

Wyszukiwarka

Wyszukaj na stronie

Kalendarz, Imieniny

Dzisiaj:
Wtorek, 23.10.2018
Imieniny:
Marleny, Seweryna, Jana

Menu główne

Treść strony

<< wróć

1 czerwca 2007roku w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kowiesach obchodzono Dzień Patrona. Nieprzypadkowo wybrano na to święto właśnie taka datę, albowiem równe dwa lata temu – 1 czerwca 2005r. szkoła otrzymała imię twórcy Koziołka Matołka i śmiesznej Małpki Fiki – Miki.

W uroczystym dniu Święta Patrona ubrani na galowo uczniowie zebrali się na placu przed szkołą. Oficjalne obchody Święta rozpoczęły się od wprowadzenia sztandaru szkoły, odśpiewania Hymnu Kornelowców, przypomnienia życiorysu Patrona i złożeniu kwiatów pod tablicą poświęconą pamięci Kornela Makuszyńskiego. Po części oficjalnej uczniowie, nauczyciele i przybyli rodzice przeszli do pięknie udekorowanej sali gimnastycznej, gdzie odbyły się dalsze obchody Święta Patrona, którym przyświecały słowa pisarza: „Radość jest najsłodszym chlebem młodych lat, kto się raduje ten staje się lepszy”.

W atmosferze radości przedstawiono następne punkty programu:

- Część artystyczną, na którą złożyła się inscenizacja fragmentów książki „ Szaleństwa panny Ewy” wykonana przez uczniów kl. VI „a”.

 - Ogłoszenie zwycięzców konkursu plastycznego „ Moja ulubiona postać z książek Kornela Makuszyńskiego”.

- Prezentację postaci z utworów Makuszyńskiego – każda klasa miała za zadanie wykonanie przebrania i przedstawienie postaci. Jak się należało spodziewać była to bardzo wesoła część imprezy, albowiem przed zebranymi prezentowały się takie postacie, jak: Koziołek Matołek, Jacek i Placek, Szalona Irenka z książki „Panna z mokrą głową”, Murzynek Goga Goga i Smok Wawelski, który „zgarnął” pierwszą nagrodę i zyskał aplauz wśród zebranych, chociaż straszył jak prawdziwy smok.

Nie zabrakło też konkursu wiedzowego, w którym przedstawiciele klas IV – VI wykazali się znajomością faktów z życia i twórczości „Pisarza ze Słońcem w herbie”. Były nagrody, dużo śmiechu i radości. A na zakończenie uroczystości pani dyrektor Szkoły Joanna Machałowska złożyła dzieciom życzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka, a przewodnicząca Rady Rodziców poczęstowała pysznymi lodami.

Licznik odwiedzin

2737

Dane teleadresowe

URZĄD GMINY KOWIESY

Kowiesy 85
96-111 Kowiesy
NIP: 835-10-30-031   REGON: 000538171
 
tel. 46 8317026 
fax  46 8317081
 
 
 
Bank Spółdzielczy Biała Rawska O/Kowiesy
nr konta: 83 9291 0001 0031 6000 2000 0160

Godziny urzędowania

od poniedziałku do piątku

w godzinach 8.00 do 16.00

Jak do nas trafić

Strona w konstrukcji.

Copyright Urząd Gminy Kowiesy. Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Klauzula RODO