Kowiesy

Galeria Top

Biuletyn Informacji Publicznych

Wyszukiwarka

Wyszukaj na stronie

Kalendarz, Imieniny

Dzisiaj:
Wtorek, 15.10.2019
Imieniny:
Teresy, Jadwigi, Aurelii

Menu główne

Nawigacja

Treść strony

FESTIWAL STU SZTUK

      Spektakle, koncert, parada, pokaz ogniowy, wernisaż, prezentacja filmu, a do tego warsztaty kuglarskie, malarskie i aktorskie, zakończone pokazem z udziałem uczestników – to właśnie działo się od 6 do 9 sierpnia w Starym Wylezinie w ramach Festiwalu Stu Sztuk. Jego organizatorem była nieformalna grupa Aktywny Margines Artystyczny.

          Najwięcej działo się w Stodole Teatralnej – to tam odbywały się warsztaty, spektakle i koncerty, tam można było ćwiczyć akrobacje na chuście i obejrzeć film. Ważnym punktem był czwartkowy wiec z udziałem mieszkańców gminy – okazało się, że brakuje takich inicjatyw, że ludzie chcieliby żeby więcej działo się w ich otoczeniu, że festiwal, taki jak ten, podczas którego można nauczyć się czegoś nowego, ale także po prostu spotkać się z drugim człowiekiem jest potrzebny. Mimo upałów przez teren festiwalowy każdego dnia przewijało się mnóstwo osób, pokaz fireshow, który odbył się w sobotę zgromadził ok. 100 osób z całej gminy. Codziennie w warsztatach brało udział ok.  50 osób. Tak wielkie zainteresowanie pozytywnie zaskoczyło organizatorów - Stodoła Teatralna ledwo pomieściła publiczność. Ożywione dyskusje wywołał przede wszystkim spektakl Teatru Realistycznego ze Skierniewic pt. „Manifest”, poruszający tematy relacji międzyludzkich oraz pozycji człowieka w dzisiejszym świecie. Dobry humor i dużo śmiechu zapewniło przedstawienie pt. „Mężczyźni kontra Kobiety”  teatru Czarne Kwadraty z Ukrainy. Uczestnikom wiele radości przysporzyło przygotowanie pokazów powarsztatowych, spektakl pt. „Garby” przygotowany został pod okiem Anny Sadowskiej i Iwony Koneckiej – aktorek Teatru Realistycznego, Anna Wojszel i Wiola Woronowicz – Lingo zorganizowały pokaz kuglarski, w którym nie zabrakło kolorowych flag, poi, monocykli i żonglerki. Efektem warsztatu plastycznego, prowadzonego przez Olę Kucewicz - studentkę ASP w Gdańsku, jest wielobarwna ściana jednego z budynków na terenie festiwalu oraz papierowy ogródek stworzony podczas nauki origami.

       Przez cały festiwal uśmiech nie schodził z ust wszystkich uczestników, organizatorów, wolontariuszy i zaproszonych gości. Niedzielny wiec podsumowujący całe wydarzenie utwierdził wszystkich w przekonaniu, że warto organizować kolejne edycje.

 

Mateusz Przygodziński
Paula Rudź 
Justyna Dywańska
Joanna Kędzierska

Licznik odwiedzin

3471

Jesteś tu

Dane teleadresowe

URZĄD GMINY KOWIESY
Kowiesy 85
96-111 Kowiesy
NIP: 835-10-30-031   REGON: 000538171


GMINA KOWIESY
Kowiesy 85
96-111 Kowiesy
NIP: 836-18-32-418   REGON: 750148294

 

Bank Spółdzielczy Biała Rawska O/Kowiesy
nr konta: 83 9291 0001 0031 6000 2000 0160

tel. 46 8317026
fax  46 8317081
e-mail: urzad@kowiesy.pl

Czynne od poniedziałku do piątku
w godzinach 8.00 do 16.00

Godziny urzędowania

Jak do nas trafić

Copyright Urząd Gminy Kowiesy. Wszelkie prawa zastrzeżone.