Kowiesy

Galeria Top

Biuletyn Informacji Publicznych

Wyszukiwarka

Wyszukaj na stronie

Kalendarz, Imieniny

Dzisiaj:
Sobota, 15.08.2020
Imieniny:
Marii, Napoleona, Stelii

Menu główne

Treść strony

Za nami kolejny rok szkolnej edukacji. Zabrzmiał ostatni dzwonek, niebawem wszyscy udadzą się na zasłużony odpoczynek. Mijający rok szkolny był czasem bezpiecznej pracy,  podczas której uczniowie pod troskliwą opieką wychowawców i nauczycieli zdobywały nowe doświadczenia edukacyjne.

Praca z książką, odrabianie lekcji, klasówki, sprawdziany, wkuwanie wzorów, regułek, zasad ortograficznych, obcych zwrotów i słówek, nauka wierszy, czytanie lektur to na dwa miesiące za uczniami.

W ciągu roku szkolnego odbyło się wiele imprez i uroczystości szkolnych, w których wszyscy uczniowie brali udział m. in. Parada w Skierniewicach, akademie z okazji świąt narodowych, świąteczne wzruszające Jasełka, koncert z okazji otwarcia świetlicy w Turowej Woli i inne. Na tych uroczystościach uczniowie pięknie reprezentowali swoje umiejętności wokalne, taneczne, recytatorskie, muzyczne a widzowie mogli doświadczyć pozytywnych emocji i radości z oglądanych występów.

Dzieci w naszej szkole uczyły się co to znaczy być zdrowym, jak o siebie dbać, co i jak jeść, jak aktywnie spędzać czas wolny, jak dbać o bezpieczeństwo swoje i kolegów, jak udzielać pierwszej pomocy, jak wołać o pomoc, jak bezpiecznie ewakuować się z budynku szkoły w przypadku zagrożenia. Uczestniczyły w wycieczkach oraz w wielu konkursach tych organizowanych w szkole (np. : recytatorski, sportowy, plastyczny, ortograficzny, multimedialny, języka angielskiego) oraz konkursach międzyszkolnych i gminnych. Serdecznie gratulujemy laureatom i zdobywcom nagród.

Dziękujemy bardzo wszystkim, którzy wspierali pracę naszej szkoły m.in. pani Prezes SWTWiO Marzenie Matuszewskiej i zarządowi oraz nauczycielom, wychowawcom, pracownikom szkoły. Dziękujemy serdecznie Radzie Rodziców i wszystkim rodzicom, którzy stanowią dla szkoły wsparcie, czuwają, pomagają i towarzyszą we wszystkich wydarzeniach szkoły, często anonimowo.

Życzymy, aby wolny czas podczas wakacji przysporzył wszystkim sił i zapału do nowych zmagań w kolejnym roku szklonym.

Kochani uczniowie! Niech czas wakacji będzie dla was czasem dobrego odpoczynku, czasem nabrania sił do dalszej nauki, czasem nicnierobienia. Pamiętajcie o bezpieczeństwie, bądźcie radośni swobodni, ale jednocześnie mądrzy i rozważni. Życzymy wspaniałych wakacji, z dala od komputera, ale z książką w deszczowe dni. Do zobaczenia 1 września!

Dane teleadresowe

URZĄD GMINY KOWIESY
Kowiesy 85
96-111 Kowiesy
NIP: 835-10-30-031   REGON: 000538171


GMINA KOWIESY
Kowiesy 85
96-111 Kowiesy
NIP: 836-18-32-418   REGON: 750148294

 

Bank Spółdzielczy Biała Rawska O/Kowiesy
nr konta: 83 9291 0001 0031 6000 2000 0160

tel. 46 8317026
fax  46 8317081
e-mail: urzad@kowiesy.pl

Czynne od poniedziałku do piątku
w godzinach 8.00 do 16.00

Godziny urzędowania

Jak do nas trafić

Copyright Urząd Gminy Kowiesy. Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Koronawirus