Kowiesy

Galeria Top

Biuletyn Informacji Publicznych

Wyszukiwarka

Wyszukaj na stronie

Kalendarz, Imieniny

Dzisiaj:
Sobota, 11.07.2020
Imieniny:
Benedykta, Kaliny, Olgi

Menu główne

Treść strony

Piknik Integracyjny

 

"Powitanie lata - bezpieczne wakacje dla wszystkich"

       30 czerwca 2013 r. odbył się Piknik Integracyjny zorganizowany przez nauczycieli i rodziców dzieci NSP w Turowej Woli oraz SRWTWiO. Ta niezwykle ciepła, familijna impreza, pomimo niepewnej pogody, przyciągnęła na szkolne boisko uczniów z rodzicami, młodszym i starszym rodzeństwem, babciami, dziadkami i sąsiadami.

 

       Pierwszym punktem programu były występy artystyczne wychowanków szkoły.  Śpiewali piosenki, odegrali krótkie skecze humorystyczne, recytowali wiersze dla rodziców. Nie zabrakło też przedszkolaków, którzy zaprezentowali swój oddzielny program dotyczący bezpieczeństwa na drodze. Wystąpili w kamizelkach odblaskowych ufundowanych przez firmę DSM Nutritional Products Sp. z o.o. Mszczonów.  Uczniowie kl. IV-VI zaprezentowali swoje umiejętności taneczne do znanych przebojów m.in. ,,Gangnam style”.

 

        Drugim  punktem programu był występ rodziców - absolwentów oraz p. Dyrektor Szkoły. Po raz pierwszy na scenie pokazali swój talent aktorski  w przedstawieniu pt: "Czerwony Kapturek". Całe przedstawienie było przygotowane bardzo profesjonalnie. Kostiumy, scenografia a zwłaszcza gra aktorska wzbudziły wśród publiczności duży podziw. Aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

 

      Na szkolnym boisku pojawiły się namioty z ciastami przygotowanymi przez rodziców, z zupą meksykańską, biały namiot pierwszej pomocy. W kolejnych etapach można było spróbować szczęścia na loterii fantowej, zmierzyć ciśnienie i poziom cukru we krwi, pomalować sobie twarz,  zjechać z ogromnej zjeżdżalni, skakać na trampolinie, pokręcić się na karuzeli. Wspaniałe zabawy dla dzieci i dorosłych zorganizowały Animatorki z Tomaszowa Maz. oraz Klaun-Animator. O dobrą atmosferę podczas pikniku dbał zespół muzyczny z Rawy Mazowieckiej.

 

        Na szkolnym podwórku można było zobaczyć pokaz udzielania pierwszej pomocy oraz zapoznać się ze sprzętem prezentowanym  przez ratowników medycznych. Policjanci ze Skierniewic z kolei przeprowadzili pogadankę o  podstawowych zasadach poruszania się pieszych po drogach.

 

      Przez cały czas biesiadowano, jedząc pyszne wypieki mam oraz smakowitą zupę. Ponadto rejon boiska kusił zimnymi lodami, watą cukrową, kiełbaskami z grilla. Podczas pikniku odbył się również konkurs na najsmaczniejsze ciasto.

 

       Na zakończenie organizatorzy wspólnie posprzątali i w dobrych humorach rozeszli się do domów. Piknik szkolny był imprezą udaną.

 

 

Podziękowania kierujemy do SRWTWiO,  rodziców oraz wszystkich nauczycieli NSPwTW, którzy poświęcili wolne, niedzielne popołudnie dla swoich wychowanków i całej społeczności Turowej Woli.

 

Dziękujemy również wszystkim, którzy tego dnia odwiedzili naszą szkołę.

 

 

 

  • autor: AA

Dane teleadresowe

URZĄD GMINY KOWIESY
Kowiesy 85
96-111 Kowiesy
NIP: 835-10-30-031   REGON: 000538171


GMINA KOWIESY
Kowiesy 85
96-111 Kowiesy
NIP: 836-18-32-418   REGON: 750148294

 

Bank Spółdzielczy Biała Rawska O/Kowiesy
nr konta: 83 9291 0001 0031 6000 2000 0160

tel. 46 8317026
fax  46 8317081
e-mail: urzad@kowiesy.pl

Czynne od poniedziałku do piątku
w godzinach 8.00 do 16.00

Godziny urzędowania

Jak do nas trafić

Copyright Urząd Gminy Kowiesy. Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Koronawirus